Mural: Blizniego Swego

https://pozytywniwteczy.pl/mural-z-okazji-swiatowego-dnia-aids

6 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji odsłonięto na warszawskim Powiślu mural. Grafika została stworzona przez Annę Moderską i nawiązuje do Światowego Dnia Walki z AIDS.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na sytuację osób żyjących z HIV w Polsce, na stygmatyzację i odrzucenie, którego tak często doświadczają. Mamy nadzieję. że dzięki takim działaniom w przestrzeni publicznej, więcej osób pomyśli o ludziach żyjących z HIV i AIDS, pomyśli o zrobieniu testu, pomyśli o zdrowszym życiu.

Realizatorem i pomysłodawcą murala jest Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy, a powstał on dzięki sfinansowaniu przez Gilead Polska sp. z o.o. w ramach projektu Miasto Uczy III.

On November 6, on the occasion of the International Tolerance Day, a mural was unveiled in Warsaw’s Powiśle. The graphics created by Anna Moderska refered to the World AIDS Day and an issue of not loving “thy neighbour”.

The aim of the project is to draw attention to the situation of people living with HIV in Poland, to the stigma and rejection they so often experience. We hope. that thanks to such activities in the public space, more people will think about people living with HIV and AIDS, think about taking a test, think about a healthier life.

The producer and originator of the mural is the Association Pozytywni w Teczy, and it was created thanks to financing by Gilead Polska sp.z o.o. as part of the “Miasto Uczy III” project.